Gelişimsel Takip Ve DeğerlendirmeKurumumuzda psikolojik danışmanlık hizmetimiz vardır. Algı-dikkat testleri, gelişim testleri, okul olgunluğu testi yapılmaktadır.
 
Psikolojik Gelişim Takibi
Çocuklarımızın Psikolojik gelişimleri yani sosyal duygusal kişisel ve davranışsal gelişimleri yakından takip edilir.  Çocuk doğal ortamında, oyun oynarken, uyurken, yemek yerken izlendiği için rahat gözlem yapılabilir. Bu saya de çocukların en az fiziksel gelişimleri kadar önemli olan psikolojik gelişimleri de takip edilmiş olur.
 
Gelişim Testi Uygulamaları
Çocuğumuzun gelişimi ile bir gecikme şüphesi söz konusu olduğunda çeşitli testler yardımıyla gelişimi değerlendirilir ve gerekli terapi ve eğitim kişilerine yönlendirilir.
 
Sistematik Aile Görüşmeler
Ailelerimizle çeşitli zamanlarda bir araya gelip çocuklarımızın durumu ile ilgili olarak görüşmeler yapılır, annelik ve babalık becerilerini geliştirmeye yönelik seminer toplantıları düzenlenir.
Aylık ve dönemlik gelişim raporları
 Çocuklarımızın çeşitli gelişim alanlarındaki durumları ile ilgili aylık ve dönemlik raporlar hazırlanıp ailelerimize sunulur.
 
 
Portfolyolar
Portfolyolar, çocuk hakkında genel bir değerlendirme yapabilmek için çok sayıdaki ve çok çeşitli alanlardaki gelişimsel ürünleri ve sonuçları içeren çocuğa ait özgeçmişim dosyasıdır. Çocuğun belli bir zaman periyodu içindeki gelişimsel durumuna ait özellikleri ve değişimleri yansıtan çok boyutlu gelişim dosyası  oluşturulur.  Tüm grupların portfolyo dosyası yıl sonunda evlerine gönderilmektedir.
 

Adres:Şehit Pilot Rasim İşeri Caddesi No:46

Bahçelievler / İSTANBUL
Tel: 0212 677 39 38

E-mail: info@melodianaokulu.com

 

www.okulbildir.com üyesidir.
Copyright © 2014 BMS PROJE | Tüm Hakkı Saklıdır.