BRANŞ DERSLERİTÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ
Türkçe dil etkinliğinde çocuklarımızın yaşadıkları deneyimler ve çevreleriyle ilgili farkındalık kazanmaları, neden sonuç ilişkileri kurarak sorgulama yapabilmeleri, kendini ifade etme becerilerini geliştirmeleri amaçlanır. Bu etkinliklerde düşüncelerini özgürce ortaya koydukları yöntem ve teknikler uygulanır.
 
 
FEN DOĞA ETKİNLİKLERİ
Öğrencilerimizin öğrenmeye ve araştırmaya meraklarını artıracak deneyler, gözlemler, geziler, ve proje çalışmaları yapılmaktadır. Fen ve doğa etkinliklerinde amacımız öğrencilerin yaşayarak, deneyerek, keşfederek ve gözlem yaparak öğrenmelerine olanak sağlamaktır.
 
 
SANAT ETKİNLİKLERİ
Sanat etkinliklerinde çocukların doğuştan getirdikleri yaratıcı özelliklerini ortaya çıkarmak için ortam ve olanaklar hazırlanmaktadır. Müze ve sergi gezileri yapılmaktadır.
 
 
OKUMA YAZMA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI
Okuma yazmaya hazırlık çalışmalarında kavram gelişimini desteklemek, sayma eşleştirme ve sınflandırma gibi matematiğe temel teşkil eden becerileri geliştirmek, konum ve yönlerle ilgili farkındalığı artırmak, görsel ve işitsel ayrımlaştırma becerisini geliştirmek, el- göz koordinasyonu ve çizgileri doğru yönden yazma çalışmaları yapmak amaçlanmıştır.
 
 
İNGİLİZCE
Anaokulumuzda yabancı bir dili fark ettirmek ve sevdirmek amacıyla planlanan İngilizce eğitimi aktif öğrenme metoduyla verilmektedir. Her gün verilen İngilizce dersleri hikaye, drama, şarkı, tekerleme ile eğlenceli şekilde eğlenerek öğretilir.
 
 
MÜZİK
Anaokulumuzda müzik eğitimi ile öğrencilerimizin müziği sevmesi yaşamlarında yer vermesi
İç duyuş ve ritm duygusunun kulak eğitimi ile gerçekleştirilmesi ve yeteneklerinin tespiti ve yönlendirilmesi amaçlanmaktadır.
 
 
SATRANÇ
Satranç eğitimimi okul öncesi çocuğun psikolojik gelişiminin temel içeriğini içsel hareketlerin oluşumunu teşkil etmektedir.
Aynı zamanda onların zihinsel gelişiminde aktif ve etkili bir araçtır. İçsel hareket planın oluşmasında satrancın son derece önemli ve büyük rolü vardır. Satranç oyunun düşünmeyi disiplin altına alır, konsantrasyonu ve dikkati yoğunlaştırır. Fakat en önemlisi hafızayı geliştirir.
 
 
JİMNASTİK EĞİTİMİ
Jimnastik eğitimi her öğrencinin kendi kapasitesi doğrultusunda fiziksel, bilişsel,sosyal duygusal bütünlük içerisinde gelişmesini, sağlıklı yaşamasını sağlar. Jimnastik eğitimi etkinliğinde koordinasyon geliştirici çalışmalar ve fiziksel postüre yönelik jimnastik çalışmaları yapılmaktadır.
 
 
MODERN DANS
Modern dans etkinliğinde amaç fiziksel ve hareketsel gelişimlerine katkıda bulunmaktır. Dans öğrenciye vücunu ifade edebilmesinin ve iletişim aracı olarak kullanabilmenin yollarını gösterir.
 
SERAMİK VE EBRU ÇALIŞMALARI
 
TİYATRO VE SİNEMA KÜLTÜR GEZİLERİ
 
 
 

Adres:Şehit Pilot Rasim İşeri Caddesi No:46

Bahçelievler / İSTANBUL
Tel: 0212 677 39 38

E-mail: info@melodianaokulu.com

 

www.okulbildir.com üyesidir.
Copyright © 2014 BMS PROJE | Tüm Hakkı Saklıdır.